Haber

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Kolivar: “Erdoğan’ı Sevmiyorum, Birilerine Dayanmaya Değer mi?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da şikayetçi olduğu Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar yine sert konuştu. Kolivar, Erdoğan’ı sevmediğini söyledi ve ekledi: ‘ 66 yaşındayım. Birinin önünde eğilmeye değer mi?

Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar, 7 Kasım’da katıldığı bir televizyon programında “Ekmek aptal toplumların temel gıdasıdır. Toplumumuz ekmekle dolu olduğu için 20 yıldır başında bu tür yöneticiler var.” Tutuklandı ve 9 gün cezaevinde kaldı.

Halk TV’den İsmail Saymaz’a açılan dava hakkında konuşan Kolivar, Silivri’ye cezaevine götürüldüğünde oy kullanıp kullanamayacağını sorduğunu söyledi.

“Ben Erdoğan’ı sevmiyorum… Yaşarsam 14 yıl daha. Gece yarısı oldu. Birinin önünde eğilmeye değer mi?”

Kolivar’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

’66 yaşındayım. Yaşarsam 14 yıl daha. Gece yarısı. Birinin önünde eğilmeye değer mi? “Tamam efendim, tamam efendim” demek için. Bu yüzden hiçbir politikacı beni sevmiyor. Hiçbir siyasetçiyle fotoğrafım yok. Ankara’da Süleyman Soylu’ya gittik fotoğraf çektirmedim.

‘Silivri’ye gittiğimde ‘Seçime kadar yatacağım’ dedim. Hemen sordum: ‘Seçimde cezaevinde oy kullanabilecek miyim?’ ‘Kullanabilirsin’ dediler.

Erdoğan’ı sevmiyorum ama Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ediyor. Makamına saygısızlık etmiyorum. Türkiye’yi temsil ettiği için ona hakaret etmem.’

Kolivar hem yayındaki sözleri hem de diğer dört tweet’i nedeniyle suçlandı. 11 yıl 11 aya kadar hapis cezası isteniyor.

İlk duruşması 7 Nisan 2023’te görülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu