Haber

İmamoğlu: Erdoğan beni rüyasında gördü sandım ama bu saatten sonra onun için bir kabusa dönüştüm

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cezaevi ve siyasi yasaktan cumhurbaşkanı adaylığına kadar her konuda konuştu.

“BENİ HER AKŞAM RÜYADA GÖRDÜNÜZ zannediyordum”

İmamoğlu, son dönemde cezaevi kararıyla gerginlik yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben, “Mahkeme davası, 6’lı masa, kurdukları kumpasa aldanmayan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e gösterilen ahenkli bakış… Yeterince alt üst etti beni her akşam rüyasında gördüğünü sandım ama bu saatten sonra onun için bir kabusa dönüştü” dedi.

“TÜRKİYE ÜZERİNDE DEMOKRASİYE YAPILAN HER MÜDAHALE”

“Cezaevi kararı İmamoğlu’nu mu yoksa Türkiye’yi mi engelliyor?” Ekrem İmamoğlu da, “Demokrasiye yapılan her müdahale Türkiye’nin önünü kapatır. Başarısız hale getirmek zorundayız. O kadar yaparsak Türkiye’nin önü açılır. Bu hukuk dışı alınan tüm kararlar için geçerlidir. Arkadaşlarımız içeride, Demirtaş.” şu anda içeride. Ailelerinin durumu kötü” dedi.

“BENİM BİR ÇOK KEZ DAHA YETENEKLİ BİR KARA FOTOĞRAF OLDUĞUMU UNUTUYOR”

Cumhuriyet gazetesine konuşan İmamoğlu, kendisine verilen cezayla ilgili çizilen senaryolara da değinerek, “Mülk edinme duygusu içinde olan iktidar mensupları var. Memlekete bunu hissettiriyorlar. İstanbul’a ‘Kazandık’ hissettirdiler. ‘kazansan bile ver’ İşte bu noktada “İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır” diyen anlayış bu kaygıyı kapısında hisseder.Bu kaygı nedeniyle başrol oyuncusu gördüğü insanları komplo ve şantaj duygularıyla ortadan kaldırmaya çalışır.Cesurdur. Onları şaşırtmaya yetiyor ve onlardan kat kat daha yetenekli. Benim Karadenizli olduğumu unutuyor. Bundan sonra başkana tek tavsiyem şudur: Sahayı cesurca dizayn etsinler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu